середа, 23 лютого 2022 р.

Клуб за інтересами «Школа вмілих господинь"

        Шановні друзі! Сьогодні ми хочемо представити вам ще одну талановиту жіночку з нашого клубу за інтересами «Школа вмілих господинь» Філоненко Лідію Михайлівну, переселенку з м. Горлівка. Лідії Михайлівні 72 роки, вона інвалід з дитинства з порушеннями зору, але любить займатися ручною працею.

Творче зацікавлення проявилося у неї уже у зрілому віці. У вільний від роботи час, а працювала вона машиністом-оператором на заводі «Стірол», в’язала, вишивала, набивала килими. Пізніше захопилася малюванням олівцями, кольоровою крейдою, гравюрами та написанням віршів.
Роботи із творчої скарбниці Лідії Михайлівни.







вівторок, 22 лютого 2022 р.

Книги в подарунок від «УМТ «Світло на Сході»

 

Радісна новина для бібліотечної спільноти Лиманщини та користувачів бібліотек! Ми отримали в подарунок нові книги від УМТ "Світло на Сході"
Фахівці КО"Публічна бібліотека Лиманської ОТГ" висловлюють свою повагу і вдячність Павлу ДАВИДЮКУ директору РО «УМТ «Світло на Сході» за плідну співпрацю впродовж останніх трьох років. Ми глибоко зворушені Вашим добрим ставленням, дякуємо за розуміння.
У лютому 2022 року Ви передали безкоштовно, у якості благодійного дару, літературу для поповнення фондів двадцяти трьох міських, селищних, сільських бібліотек комунальної організації (установа, заклад) «Публічна бібліотека Лиманської ОТГ» .
Ми цінуємо Ваш внесок у поповнення фондів бібліотек, висловлюємо подяку і запевняємо, що кожна книга знайде свого читача.




понеділок, 21 лютого 2022 р.

Поетичний коктейль «Бринить, співає, рідна мова!»

 

                     21 лютого - Міжнародний день рідної мови, що був встановлений у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кілька тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

                  Для читачів різних вікових категорій у бібліотеці пройшов поетичний коктейль «Бринить, співає, рідна мова!» Читачі змогли ознайомитися з літературою, яка допоможе поповнити знання сучасною граматикою, навчитись правильно висловлювати свої думки, з новими книгами українських поетів, письменників та кращими зразками вітчизняної літератури, а всі бажаючі могли продемонструвати свої декламаторські уміння, читаючі вірші Лесі Українки, В.Сосюри, байки Глібова.

 








субота, 19 лютого 2022 р.

Інформаційна виставка «Пам’яті Героїв Небесної Сотні»

 

               20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв     Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років. Пам'ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні. В бібліотеці була розгорнута інформаційна виставка «Пам’яті Героїв Небесної Сотні», на якій була представлена  література зі  спогадами  очевидців та учасників подій із різних кіл протестного середовища, спогади митців, більшість із яких не лише брали безпосередню активну участь у подіях Революції Гідності, а й фіксували все, що відбувалося, у своїх мистецьких творах та проектах та фото-матеріали героїв-земляків.

               Присутні ознайомилися з  відеороликами від Національного музею Революції Гідності з  відеопроєкту «Характери гідності» ,у якому згадуються наші герої-земляки з м. Краматорськ: Сергій Бондарєв та Іван Пантелеєв.

                      Відеопроєкт «Характери гідності» уперше був представлений у 2019 році й зараз налічує кілька десятків відео. Це короткі історії про дитинство, вчинки, стосунки з близькими, мрії та прагнення Героїв Небесної Сотні. Розповіді найближчих родичів покликані нагадати нам про ціну свободи та відповідальність за її збереження.

Переглянути ролики можна за посиланням: https://bit.ly/3LGYheV






пʼятниця, 18 лютого 2022 р.

Школа комп'ютерної грамотності «Lik@bez для початківців».

  Публічна бібліотека Лиманської ОТГ продовжує курс комп'ютерної грамотності «Lik@bez для початківців».

Ми бажаємо допомогти користувачам бібліотеки оволодіти сучасною комп’ютерною технікою і не розгубитися в потоці інформації, у читальному залі регулярно проходять навчання як для бібліотекарів так і для жителів громади.

18.02.22 відбулося чергове навчання, на якому присутні навчилися створювати власні електронні скриньки та навчались працювати з таблицями.

Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до навчання та оволодіти сучасною комп’ютерною технікою.







, .

четвер, 17 лютого 2022 р.

Поповнення бібліотеки

 Дуже добре мати гарних друзів, якім болить доля бібліотек!

Публічна бібліотека Лиманської ОТГ висловлює подяку директору Національного музею Голодомору Олесі Олександрівні Стасюк за книги, які були передані у якості благодійного дару від музею.
Висловлюємо свою повагу і вдячність за плідну співпрацю.





Інтелектуальна онлайн-гра «Мова українська, мова солов’їна!»

 

               Публічна бібліотека Лиманської ОТГ організувала для учнів ЗОШ № 2 9-В кл. (кл. кер. Токарева Л.О.) інтелектуальну онлайн-гру «Мова українська, мова солов’їна!», присвячену Міжнародному дню рідної мови. Захід пройшов  під гаслом "Мова єднає народ". Глядачі  здійснили невеличкий екскурс в історію української мови, переглянули відео-презентацію, та активно взяли участь в конкурсній програмі «Знавці рідної мови» (пригадували приказки, продовжували  прислів’я, з букв одного слова складали інші слова, утворювали нові слова шляхом перекомбінування літер, відповідали на загадки-жарти та інш.). Всім глядачам підняли настрій поезії та пісні про рідну мову, які прозвучали під час заходу.  Найактивнішими учасниками інтелектуальної  ігри стали Березюк Іванна, Голуб Богдан, Демиденко Софія, Дергачов Павло, Мельниченко Тимур, Поляков Максим.

         Також у бібліотеці розгорнута книжкова виставка «Бринить, співає, рідна мова!», яка доповнила і розкрила красу і велич рідної мови.















середа, 16 лютого 2022 р.

Хроніка пам’яті «Афганістан… згадаймо ті дні»

   Афганістан… У нашій свідомості це слово стало синонімом справжнього людського лиха, справжнього пекла. До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у Публічній бібліотеці Лиманської ОТГ на платформі Google Meet пройшла хроніка пам’яті «Афганістан… згадаймо ті дні». На захід, сповнений почуття патріотизму та гордості за земляків-героїв, були запрошені учні ЗОШ № 2 11-б кл. (кл. кер. Стеценко О.Л.) та 7-б кл. (кл. кер. Сорока С.В.). Глядачі згадали події страшної війни в Афганістані, в якій полягли і наші земляки та вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання. Переглянули відео-кліпи та прослухали пісні у виконанні Полякова С.,читача, автора музики і виконавця про роки афганської війни. Познайомилися з учасником бойових дій в Афганістані Бондаренко Сергієм Вікторовичем, який зараз працює викладачем у Лиманському центрі професійного розвитку персоналу регіональної філії «Донецька залізниця». Він згадав і розповів про роки своєї служби в Афганістані, про бойові завдання та побратимів.

Сорока С.В. поділилася спогадами про свого товариша, воїна-афганця - Сафронова Олександра. На заході пройшла презентація книги-збірки Олександра Пасічника «Війна без …перемоги», у якій зібрано нариси, інформації, вірші про наших земляків, які воювали у ДРА. У виконанні Осіпової Тетяни пролунав зворушливий вірш А. Любименка «Две жизни» із цієї книги.
До уваги читачів, у бібліотеці була представлена виставка літератури «Відлуння афганських гір».




















понеділок, 14 лютого 2022 р.

Акція " Подаруй бібліотеці книгу" триває !

 Акція " Подаруй бібліотеці книгу" триває !

Поповнювати фонд Публічної бібліотеки Лиманської ОТГ допомагають наші добрі друзі, автори книг, краєзнавці, журналісти, які по крихті збирають історію рідного краю, пишуть про людей, події, дають нам зазирнути в минуле і порадіти за тих,хто сьогодні творить майбутнє.
Дякуємо Клименко Л.М. за "Святогорський летописець", в якому надрукована праця авторки про долю священника Миколаївського храму в с. Терни - Георгія Роменського, якого було репресовано в 1931 році.
Цікава книжка Кислова В.П. "Збірка малої прози"- зібрання найкращих, на думку автора, робіт, які він написа впродовж 1999-2020 років: замальовки, есе, оповідання, літературна критика, публіцистика. Наприклад в "Амазонки громадянської війни" розповідається про народних атаманів, які керували загонами повстанців і носили ім'я Маруся, а назва "Комендант станції Красний лиман" говорить сама за себе.
Бикова В.В. подарувала книгу " В полоні моєї пам'яті", яка розповідає про поетів і прозаїків Лиманщини, що прославляють у своїх творах рідний край, людей, які живуть у ньому, а " Оксамитові світанки" - це збірка ліричних оповідань.
Цілу підбірку книг отримали від Пасічника Олександра, в яких розповідається про спортсменів Лиманщини " Стадіон життя", " Пульс совісті" і "Дозиметр честі" про земляків-ліквідаторів аварії на ЧАЕС, " Війна ...без перемоги" про лиманців, які пройшли через горнило Афганської війни, а "Краснолесье Донбасса" про лісове господарство і людей, які там працюють.
Дякуємо за неймовірні подарунки і вашу найцікавішу із найцікавих роботу.















пʼятниця, 11 лютого 2022 р.

«Lik@bez для початківців»

 Публічна бібліотека Лиманської ОТГ, прагнучи бути максимально корисною для своєї громади, активно працює у напрямку неформальної освіти, тобто у досягненні Цілі 4. «Якісна освіта» Цілей сталого розвитку ООН до 2030 р.

Щоб допомогти користувачам бібліотеки оволодіти сучасною комп’ютерною технікою і не розгубитися в потоці інформації, у читальному залі регулярно проходять навчання як для бібліотекарів так і для жителів громади.
Ми розпочали новий курс комп'ютерної грамотності «Lik@bez для початківців».
Кожної п'ятниці о 10.00 у читальній залі чекаємо на тих, хто бажає познайомитись з комп’ютером, навчитися азам роботи з файлами та текстом, засвоїти навички роботи в інтернеті, навчитися створювати власні електронні скриньки та акаунти в соцмережах, працювати в особистому кабінеті ПФУ чи просто підвищити власний рівень комп'ютерної грамотності.
Завдяки доброзичливим бібліотекарям ви відчуєте впевненість у своїх силах і з легкістю навчитеся спілкуватися з рідними та друзями через месенджери, шукати нові рецепти в інтернеті, дивитися фільми онлайн та багато іншого, чим можна урізноманітнити своє дозвілля.
На фото заняття для бібліотекарів, які опановують нові знання і здобувають корисні навички,
Фахівці методико-бібліографічного відділу підготували одне із занять, яке пройшло 11.02.22.






Міжнародний день дарування книг

 


 

14 лютого – Міжнародний день дарування книг!

«Книга рятує душу від здерев’яніння...»
(Т. Г. Шевченко)

      Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day) – це добровільна ініціатива, яка започаткована у 2012 році американкою та засновницею відомого сайту дитячої книги Delightful Children’s Books, Еммі Бродмур. Вона спрямована на підвищення інтересу та доступу до книг і бібліотек.

    Мета Міжнародного дня дарування книг  – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу: бібліотеці, другу, членам родини. Вважається, що в цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання. Адже книга – один із найцінніших винаходів людства, вона сіє правду, добро, любов; вона дасть нам відповіді на всі запитання і гарну пораду; навчить жити, любити і працювати заради щастя народу, заради самих себе і своїх рідних.

   Сьогодні без книги ми не можемо уявити своє життя, бо вона – постійний супутник, найкращий порадник у всіх життєвих ситуаціях: і для малечі, і для школяра, і для зрілої, досвідченої людини. Недарма в народі кажуть: «Хто багато читає, той багато знає».

   Частіше заглядайте до скарбниці духовності – книг, із яких б’є невичерпне джерело мудрості!

Шановні читачі!

     Публічна бібліотека Лиманської ОТГ запрошує Вас прийняти участь у добровільній акції «Подаруй бібліотеці книгу».

Приєднуйтесь! Добрі справи робити приємно!


Подарунки від родини Рухло Олексія та Алли

 







Виставка фоторобіт "Краса рідного краю"

             Продовжуємо знайомити вас з фотопейзажами наших фотографів. Виставка фоторобіт "Краса рідного краю"( яка проходить в межах клубу за інтересами "Фокус") відкрита у Публічній бібліотеці Лиманської ОТГ. Запрошуємо.

Сергій Вікторович Лиманський — український еколог і природоохоронець, начальник відділення «Крейдова флора» Українського степового природного заповідника НАН України.
У 1988 році завершив навчання у Новочеркаському інженерному меліоративному інституті за фахом «лісове господарство» і того ж року прийшов працювати у заповідник «Крейдова Флора», відразу після його створення.
З 2014 року, після того, як заповідник певний час перебував у зоні бойових дій, діяльність С. В. Лиманського, зокрема його участь у розмінуванні території заповідника, досить широко висвітлювалася у ЗМІ, він надавав багато коментарів щодо наслідків військових дій на заповідник та інші природні території.
Фотографії Сергія Лиманського у 2014—2017 роках стали хрестоматійними ілюстраціями наслідків військових дій для довкілля на сторінках провідних видань, зокрема таких як «Українська правда» і «Український тиждень».















Клуб за інтересами «Школа вмілих господинь"

         Шановні друзі! Сьогодні ми хочемо представити вам ще одну талановиту жіночку з нашого клубу за інтересами «Школа вмілих господинь» ...