Ми живемо у потужному інформаційному потоці. Щодня, щогодини та щохвилини ми опрацьовуємо безліч різноманітної інформації. Кількість повідомлень зростає щодня. Рух інформаційного потоку не спинити. Наше завдання – не потонути у щоденному вирі. Ми маємо усвідомити та підкорити цей потік.
З 24 по 30 жовтня 2021 року триває Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності. Його цьогорічна тема - «Media and Information Literacy for the public good ‒ Медійна та інформаційна грамотність для суспільного блага».
Медійно-інформаційна грамотність поєднує в собі три взаємопов’язані комплекси компетенцій – інформаційну грамотність як уміння знаходити, аналізувати та використовувати інформацію; медіаграмотність – здатність отримувати доступ до медіа, аналізувати та оцінювати медіаповідомлення, а також створювати контент для самовираження та спілкування; технологічну, або цифрову грамотність, що передбачає вміння користуватись сучасними інформаційними технологіями та програмним забезпеченням з урахуванням усіх можливостей, що надає інформаційний прогрес.
Тому 28 жовтня Публічна бібліотека Лиманської ОТГ організувала школу бібліотечної майстерності «Медіатехнології в роботі бібліотек: навчаємося разом» на платформі Zoom. 30 учасників заходу отримали актуальні теоретичні знання з даної теми, навчилися працювати з сучасними соціальними мережами такими як: блог та YouTube, а також прослухали цікаву інформацію від Ямпільської селищної бібліотеки-філії.
Нижче наведено добірку матеріалів про
медіаграмотність, які допоможуть Вам ще більш детально вивчити цю тему.
1. Як розпізнати фейкові новини – інфографіка Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ (IFLA), що допоможе виявити неправдиву інформацію.
3. Медіаосвіта і медіаграмотність – портал, створений на
базі онлайн-бібліотеки з медіаосвіти Міжнародного благодійного фонду «Академія
української преси».
4. Stopfake.org – сайт для перевірки фактів, головна мета
якого – перевірка істинності, інформації, посилення медіаграмотності аудиторії
і боротьба за чітке розмежування між журналістикою фактів і пропагандою.
5. МедіаДрайвер – мультимедійний онлайн-посібник, що містить
текстову інформацію, інфографіку та відео про різні типи медіа, що допомагають
навчитися орієнтується у складних лабіринтах інформації.
6. Медіаграмотна місія –
онлайн-гра, спрямована на перевірку вміння рятуватися від шкідливого
інформаційного впливу.
7. Медіаграмотність для громадян – дистанційний навчальний курс, метою якого є надання базових знань у сфері медіа, ознайомити громадян з найросповсюдженішими видами маніпуляцій і пропагандою, надати базові інфструменти перевірки інформації та критичного мислення.
Немає коментарів:
Дописати коментар