четвер, 28 жовтня 2021 р.

Школа бібліотечної майстерності «Медіатехнології в роботі бібліотек: навчаємося разом»

         Ми живемо у потужному інформаційному потоці. Щодня, щогодини та щохвилини ми опрацьовуємо безліч різноманітної інформації. Кількість повідомлень зростає щодня. Рух інформаційного потоку не спинити. Наше завдання – не потонути у щоденному вирі. Ми маємо усвідомити та підкорити цей потік.

      З 24 по 30 жовтня 2021 року триває Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності. Його цьогорічна тема - «Media and Information Literacy for the public good ‒ Медійна та інформаційна грамотність для суспільного блага».

 Медійно-інформаційна грамотність поєднує в собі три взаємопов’язані комплекси компетенцій – інформаційну грамотність як уміння знаходити, аналізувати та використовувати інформацію; медіаграмотність – здатність отримувати доступ до медіа, аналізувати та оцінювати медіаповідомлення, а також створювати контент для самовираження та спілкування; технологічну, або цифрову грамотність, що передбачає вміння користуватись сучасними інформаційними технологіями та програмним забезпеченням з урахуванням усіх можливостей, що надає інформаційний прогрес.

      Тому 28 жовтня Публічна бібліотека Лиманської ОТГ організувала школу бібліотечної майстерності «Медіатехнології в роботі бібліотек: навчаємося разом» на платформі Zoom. 30 учасників заходу отримали актуальні теоретичні знання з даної теми, навчилися працювати з сучасними соціальними мережами такими як: блог та YouTube, а також прослухали цікаву інформацію від Ямпільської селищної бібліотеки-філії.

        Нижче наведено добірку матеріалів про медіаграмотність, які допоможуть Вам ще більш детально вивчити цю тему.

1.     Як розпізнати фейкові новини – інфографіка Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ (IFLA), що допоможе виявити неправдиву інформацію.

3.   Медіаосвіта і медіаграмотність – портал, створений на базі онлайн-бібліотеки з медіаосвіти Міжнародного благодійного фонду «Академія української преси».

4.    Stopfake.org – сайт для перевірки фактів, головна мета якого – перевірка істинності, інформації, посилення медіаграмотності аудиторії і боротьба за чітке розмежування між журналістикою фактів і пропагандою.

5. МедіаДрайвер – мультимедійний онлайн-посібник, що містить текстову інформацію, інфографіку та відео про різні типи медіа, що допомагають навчитися орієнтується у складних лабіринтах інформації.

6.    Медіаграмотна місія  онлайн-гра, спрямована на перевірку вміння рятуватися від шкідливого інформаційного впливу.

7.  Медіаграмотність для громадян – дистанційний навчальний курс, метою якого є надання базових знань у сфері медіа, ознайомити громадян з найросповсюдженішими видами маніпуляцій і пропагандою, надати базові інфструменти перевірки інформації та критичного мислення.

середа, 27 жовтня 2021 р.

Віртуальні маршрути по містах-героях "Ми йшли до тебе, Перемого!"

 28 жовтня - День визволення України від фашистських загарбників

       Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі. Є суд історії. Вже майже досконально вивчені всі масштаби цієї згубної війни. Її причини, її наслідки.

      Перемога. Це була перемога зі сльозами на очах. Це були сльози радості і одночасно сльози горя. Це не можна описати простими словами. Складні формулювання так само не підійдуть. Не можна висловити те, що відчували наші батьки і діди, матері і бабусі, на очах яких відбувався весь жах однієї з найкривавіших воєн на нашій планеті. Не можна висловити, але ми і не маємо права забути те, що розповідали нам свідки, які так чи інакше брали участь в цьому. Інакше це може повторитися. І ми говоримо: «Ні хто не забутий!», «Ні що не забуто!». Будемо пам’ятати і навчимо своїх нащадків!

       З метою закріпити й увіковічити історичну пам’ять для своїх віртуальних користувачів Публічна бібліотека Лиманської ОТГ підготувала відео, присвячене містам-героям.


         Також в бібліотеці представлена література присвячена визволенню України від фашистських загарбників.



четвер, 21 жовтня 2021 р.

Знайомство зблизька з «Міфічним та магічним світом Пабло Пікассо»

            Публічна бібліотека Лиманської ОТГ приєдналася до Школи професійного розвитку: «Шкільні та публічні бібліотеки як освітні партнери: досвід промоції читання», яку підготували і провели на платформі ZOOM бібліотекарі Центральної дитячої бібліотеки ім. Т.Шевченка.

Просування книги, читання — основний напрямок в діяльності кожної бібліотеки, але особлива увага приділяється сприянню читання дітей та підлітків. Сучасна молода людина, насамперед, споживач комп'ютерних продуктів, особистість, орієнтована на сприйняття віртуальної, а не вербальної інформації. Вона краще сприймає інформацію, яка подається яскраво, динамічно, коротко, тому головне завдання для бібліотекарів — привернути увагу, викликати емоційну реакцію, бажання взяти книгу в руки.
Тому ми запропонували колегам здійснити знайомство зблизька з «Міфічним та магічним світом Пабло Пікассо»(присвяченому 140 р. з дня народження найвпливовішого художника xx ст.) через книгу американського мистецтвознавця Майлза Дж. Юнгера «Пікассо: живопис, що шокував світ» / пер. з анг. О.Татаренко. - Харків: Видавництво «Ранок»: Фабула, 2019. – 448с. + 16 с. іл. Це історія художнього генія з особливим творчим даром, сповнена розчарувань та тріумфів, відчаю, кохань та марень в атмосфері богемного Монмартра. Була представлена серія картин різних періодів і направлень. Бажаючі можуть взяти цю книгу для прочитання у нашій бібліотеці.








вівторок, 19 жовтня 2021 р.

Вакцинація - найефективніший спосіб захистити себе від COVID-19!

         Вакцинація проти COVID-19 критично важлива для стримування пандемії у поєднанні з ефективним тестуванням та застережними заходами, що вже застосовуються. Вона дозволить захистити себе і свої родини, щоб повернутися до звичного життя.

      Україна розпочала п’ятий етап вакцинації. Всі охочі можуть вакцинуватись у найближчому пункті щеплень чи центрі масової вакцинації. Щеплення — добровільні й безоплатні. Вакцинація ефективно запобігає тяжкому перебігу хвороби й рятує життя.



      Зараз Україна використовує чотири протикоронавірусні вакцини: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, AstraZeneca різних виробників, CoronaVac від Sinovac Biotech та Moderna. Усі вони отримали дозвіл Всесвітньої організації охорони здоров’я на використання.

      Вакцини працюють, імітуючи збудника інфекції, – віруси, бактерії або інші мікроорганізми, які можуть спричинити захворювання. Це «навчає» нашу імунну систему швидко та ефективно реагувати на них. Традиційно через щеплення вводять ослаблену форму збудника інфекції, що дозволяє імунній системі сформувати пам’ять про неї. Таким чином, вона зможе швидко розпізнати та побороти інфекцію, перш ніж людина захворіє.



Інформаційна сторінка "Вони воювали, щоб ми жили"

День захисників і захисниць України

      Щорічно в жовтні ми вшановуємо захисників і захисниць нашої Батьківщини, а також згадуємо загиблих заради свободи України.

        Особливо актуальним це свято стало за часів військового конфлікту з РФ, коли наші бійці щодня ризикують життям на сході.

      Воно замінило День радянської армії 23 лютого, хоча деякі українці продовжують відзначати лютневу дату за звичкою. День захисника порадує нас додатковим вихідним днем.

   Свято незмінно відзначається 14 жовтня. У цей день християни святкують Покров Пресвятої Богородиці, який був великим святом для запорізьких козаків. У цей день також відзначається День українського козацтва.

        Українська армія береже бойові традиції предків та імена героїв, від воїнів-русичів і козаків до січових стрільців і вояків УПА. Тому у війську з’явилися назви легендарних українських полководців та уславлених підрозділів минулого: 24-та окрема механізована бригада (ОМБр) імені Короля Данила, 72-га ОМБр імені Чорних запорожців, 93-тя ОМБр «Холодний Яр», 30-та ОМБр імені князя Костянтина Острозького, 55-та окрема артилерійська бригада (ОАБр) «Запорізька Січ», 26-та ОАБр імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича, 58-ма окрема мотопіхотна бригада імені гетьмана Івана Виговського, 7-ма бригада тактичної авіації (БрТА) імені Петра Франка, 299-та БрТА імені генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова, Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут.

      Тяглість поколінь знайшла відображення і в елементах одностроїв – шапка «мазепинка», нарукавний тризуб. Гасло «Слава Україні»«Героям слава» стало офіційним вітанням українського війська.

        Поряд із чоловіками на захист Батьківщини ставали жінки. До прикладу, нам відомі імена Христини Сушко та Харитини Пекарчук, які воювали в Армії УНР. У Легіоні Січових стрільців була Жіноча чота, співорганізаторкою якої була розвідниця Ольга Басараб. Сотні жіночих імен можна знайти серед героїв Другої світової, бійців УПА. В сучасній українській армії кожен десятий боєць – жінка. Вони пліч-о-пліч із чоловіками служать на передовій, освоїли спеціальності снайпера, кулеметника, розвідника, механіка, інструктора, медика. За останні 10 років кількість жінок в українському війську зросла у 15 разів.

           У День захисника України ми вшановуємо сучасних захисників України та героїв різних епох нашої історії. Це день, коли необхідно згадати загиблих вояків і подякувати всім громадянам, які присвятили життя захисту Української держави.

     В Публічній бібліотеці Лиманської ОТГ діє книжкова виставка, на якій представлена література присвячена цьому святу.




четвер, 7 жовтня 2021 р.

Творчий клуб «Школа вмілих господинь»

                       Протягом багатьох років у бібліотеці діє творчий клуб «Школа вмілих господинь». Творчий клуб є добровільним об’єднанням різних за віком людей на основі спільності інтересів у сфері мистецтва. В основі клубу є вивчення, збереження та відродження надбань національно - культурної спадщини нашого краю, розвиток творчих здібностей, поєднання зусиль для добрих і корисних справ.

                       Виявити і об’єднати талановитих людей, які мають бажання творити красу власними руками, презентувати на виставках власні вироби народного мистецтва, поширювати свої виконавські вміння та навички серед мешканців Лиманської громади та читачів Публічної бібліотеки – є завданням клубу.

                         Майстрині - учасниці клубу, приймають активну участь у заходах нашої громади : День міста, День вишиванки, Масниця, День Європи, у святах, виставках декоративно-ужиткового мистецтва, арт-виставках, фото-екскурсіях, вишиванкових паті бібліотеки. Майстрині проводять майстер-класи «Творча хата» з нашими читачами.

                     Працівники бібліотеки постійно займаються пошуками нових талановитих людей Лиманщини, привертають їх увагу до роботи нашого клубу та залучають до участі у заходах бібліотеки.

Ми хочемо познайомити вас з роботами майстрині-вишивальниці Хрищатицької Антоніни Іванівни. «Хрестиком – узори, гладдю – кольори, То найкраще в світі, що не говори…». Роботи майстрині милують око, радують душу, дають думу, дають працю рукам і думці.


Я все вишиваю, десь беруться сили.

Я ворожу щастя й легкий світ думок.

Я любов до себе тихо запросила,

Залишила місце для невишитих зірок.

                                              І. Шишкова

Вишивання — загальновідоме і поширене рукодільне мистецтво прикрашати різноманітними візерунками тканини і матеріали, від самих грубих і щільних, як, наприклад: сукно, шкіра, до найтонших матерій - батиста, серпанку, газу та інших.

Інструменти та матеріали для вишивання: голки, нитки, п'яльці, ножиці.










 

 




пʼятниця, 1 жовтня 2021 р.

Онлайн-уікенд «У тиші храму, де живуть слова»



                    У  Всесвітній  День  бібліотек  фахівці Комунальної організації «Публічна бібліотека Лиманської ОТГ» зустрілися на  онлайн-уікенді «У тиші храму, де живуть слова». У цей день звучали привітальні слова від директора Комунальної організації «Публічна бібліотека Лиманської ОТГ»  Осіпової Т.І., голови профспілки Глущенко М. І., заступника директора по роботі з дітьми Пучкової Л.О. Слова вдячності за роботу висловили і зав. методичним відділом Балаба Л.В. та зав. відділом комплектування Карпікова І.І. 

              У телефонному режимі пройшли поздоровлення з професійним святом бібліотекарів, які знаходяться на заслуженому відпочинку. Відбувся відеопоказ «Бібліотека - всесвіт у зручному форматі», де були висвітлені  цікаві  робочі моменти  бібліотек  та були підведені підсумки роботи кожної із бібліотек та бібліотек – філій нашої громади. 

                  Осіпову Т.І. було запрошено до Донецької обласної бібліотеки для дітей на  урочистий захід в межах І Міжрегіонального бібліотечного форуму «Сучасна бібліотека: час змінюватися – час діяти», на якому вона була відзначена подякою від Управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації за сумлінну плідну працю, активну участь у розвитку бібліотечної справи, реалізацію державної політики в галузі культури. 

            За багаторічну працю і вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи кращих бібліотечних фахівців Комунальної організації «Публічна бібліотека Лиманської ОТГ» : Спасову О.Ю., Матейченко Г.П., Бибко З. М., Нежиденко С.Г., Пономаренко О., Роменську Я., Закопайло Р.   було нагороджено грамотами від відділу культури і туризму, Кондакову Н.С. нагороджено грамотою від виконавчого комітету Лиманської ОТГ,  Петренко Н.В. - грамотою від Обласної дитячої бібліотеки. Подяками за креативність, ініціативу та впровадження нових форм роботи та подарунками від директора  Осіпової Т.І.  були відзначені :  Бабакова Л.І., Пучкова Л.О., Хухрянська В.І., Волошина О.І. Висловлюємо подяку всім працівникам за плідну роботу.




Клуб за інтересами «Школа вмілих господинь"

         Шановні друзі! Сьогодні ми хочемо представити вам ще одну талановиту жіночку з нашого клубу за інтересами «Школа вмілих господинь» ...