Наші бібліотеки в соціальних мережах
четвер, 27 серпня 2020 р.
Рубрика "Цікаві факти із життя рослин"
героїчна сторінка
https://www.facebook.com/bibliotekaliman/photos/pcb.772937370145643/772935333479180/
«Іловайський котел – трагедія, яка нас об’єднала»
Для читачів центральної міської бібліотеки Лиманської ЦБС та мешканців Лиманської громади До Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенитет і територіальну цілісність України та до річниці трагедії під Іловайськом, була запропонована героїчна сторінка «Іловайський котел – трагедія, яка нас об’єднала». У бібліотеці читачі змогли ознайомитися з фото експозицією «З вірою в серці», на якій були представлені фото загиблих героїв та Героїв України. А на книжковій полиці - з книгами про бойові дії на Сході України на території Донецької і Луганської областей, які почались у квітні 2014р. Символом історичної мужності українських воїнів, символом життя України є Сонях пам’яті. В знак пошани захисників України, читачам було запропоновано прикріпити сонях до виставки. Щоб привернути увагу більшості мешканців міста до цієї визначної події, проведення заходу було перенесено на вулицю. Просто неба, біля бібліотеки, перехожі могли ознайомитися з фото експозицією і прикріпити сонях, висловлюючи цим свою пошану захисникам України.
середа, 26 серпня 2020 р.
"Україна жива, бо живий її прапор".
https://www.facebook.com/bibliotekaliman/videos/664134224455773/
"Україна жива, бо живий її прапор".
Шановні читачі! Вітаємо вас з Днем Державного прапора України! Про історію створення та вшанування Державного символу України пропонуємо вам переглянути відеопрезентацію "Україна жива, бо живий її прапор".
понеділок, 24 серпня 2020 р.
"Україна незалежна. Історія у мистецтві".
https://www.facebook.com/bibliotekaliman/videos/754700848699789
"Україна незалежна. Історія у мистецтві".
У 2020 році українці святкують 29-у річницю незалежності України - – свято української державності, свято пам’яті про цілі покоління наших предків. Пропонуємо вам познайомитися з мистецькими творами пов’язаними з цим державним святом у відеопрезентації "Україна незалежна. Історія у мистецтві"."Україна незалежна. Історія у мистецтві".
середа, 19 серпня 2020 р.
цікаві факти про життя рослин
1. На сонячних ділянках кущі цвітуть пишніше, але можуть рости і в невеликій півтіні.
2. Культура посухостійка, але сприятливо реагує на організацію поливань в посушливі періоди і літню спеку.
3. Дуже важливо правильно посадити рослину. Діленням кущів і розмноженням займаються навесні або восени. Весною квіти садять тоді, коли мине загроза ґрунтових заморозків. Восени кущі висаджують не пізніше, ніж за 20 днів до стійких холодів.
4. При посадці в ямку вносять родючу землю, змішану з якісним гноєм або коров’яком, зрілим компостом (1:1), додаючи в кожну ямку не менше половини відра цінної органіки.
5. Оптимальна схема посадки хризантем – 0,3 на 0,3 метри, при більш щільній посадці квіти дрібнішають.
6. Під час посадки не проводять заглиблення кущів.
7. Обов’язковий рясний полив після утрамбування ґрунту в посадкових ямках.
8. Для поліпшення умов цвітіння, починаючи з середини травня, кожні два тижні проводять кореневі підгодівлі. Використовують зазвичай універсальні добрива, розроблені для квітучих культур, або нітроамофоску. Також можна застосовувати настій коров’яку, гною, пташиного посліду або золи.
9. Холодостійкі хризантеми краще зимують під накриттям в умовах середньої смуги. Укриття дозволяє зберегти в цілості прикореневу поросль, яка на майбутній сезон стане основою для майбутніх сильних пагонів.
10. Після закінчення цвітіння, кущі хризантем обрізають, залишаючи пеньки заввишки до 25 сантиметрів.
11. За три-чотири тижні до настання морозів обрізані рослини прикопують садовою землею, змішаною з компостом, перегноєм, верховим або низинним торфом, біогумусом, тирсою. Поверх органіки бажано створити додаткове утеплення з опалого листя.
12. Навесні, після танення снігу, накриття прибирають, залишаючи лише невеликий шар органіки.
13. Без обов’язкового прищипування складно отримати повноцінні пишні квіти. Кущі велико-квіткових сортів культури формують у 1-3 стебла, залишаючи на кожному по одному бутону. Верхівку рослини зрізують, коли на молодому пагоні з’являється восьмий повноцінний листочок. Тоді в найближчому майбутньому формується декілька нових квітконіжок, з яких слід залишити дві-три найсильніших. Всі інші пагони підлягають вирізці.
14. Видалені з куща молоді пагони можна вкоріняти живцюванням, розмножуючи таким чином особливо привабливі сорти квітів.
15. Щоб попередити отримання дрібних квіток, регулярно виконують процедуру пасинкування, прищипуючи нові бічні пагони.
Читаю сам і раджу вам
"Читаю сам і раджу вам"
Книга не тільки наш друг, але й наш постійний вірний супутник. (Д. Бідний)
Старостін Олексій Миколайович - читач бібліотеки.пʼятниця, 14 серпня 2020 р.
"Творча хата". Майстер-клас від Сеніної
Приєднуйтесь до майстер-класу з Евеліною Романюк. Успіху вам. Свої роботи можете залишити в коментарях.
четвер, 13 серпня 2020 р.
"Цікаві факти із життя рослин"
Квіти мають безліч кольорів, включаючи помаранчевий, рожевий, фіолетовий, червоний, білий і жовтий, з контрастними центрами. Розміри рослин варіюються від мініатюрних 12 см до майже 1,8 м.
Як висаджувати
Дочекайтеся, поки в вашому районі не настане остання середня весняна дата заморозків, і висійте їх прямо в сад.
Крім того, ви можете сіяти насіння після літньої спеки, щоб рослини могли вирости до перших заморозків.
На відкритому повітрі обробіть ґрунт приблизно на 15 см, поки він не буде пухким. Додайте мульчу з піску або листя, щоб поліпшити дренаж в міру необхідності.
Посійте насіння на поверхню ґрунту і акуратно притисніть, а потім треба присипати ґрунтом і полити водою.
Підтримуйте рівномірну вологість, але не перенасичувати.
Коли насіння проросте і з’являються перші справжні листки, розсаду пікірують у окремі горщечки, а бо у ящики. Після того, як рослинки добре укореняться їх висаджують у відкритий ґрунт, головне щоб минули заморозки.
Пам’ятайте, що гібриди виробляють саджанці, які відрізняються від батьківських рослин, тому, якщо ви не хочете, щоб рослини «нероби» росли поруч з вашими зразками, обов’язково садіть їх на відстані.
Регулярно прополюйте сад, щоб мінімізувати конкуренцію за воду. Це також хороший спосіб запобігти зараженню комахами.
середа, 12 серпня 2020 р.
"бібліотека без стін"
Фото-виставка «Мій вусатий, муркотливий друг»
Працівники центральної міської бібліотеки Лиманської ЦБС запропонували читачам одну із цікавих форм заходів - "бібліотека без стін". Фото-виставка «Мій вусатий, муркотливий друг», до Всесвітнього дня кішок, яка проходила спочатку онлайн дуже сподобалася глядачам і ми вирішили вийти на вулицю. Просто неба, біля бібліотеки на стелажі були виставлені фото, які надіслали нам мешканці нашої громади. Перехожі мали змогу познайомитися із фото наших менших друзів – котів. Глядачі активно обговорювали фотографії, розповідали цікаві історії із життя їхніх улюбленців, ставили цікаві підписи та позначки біля фото, яке їм сподобалося. А бібліотекарі запрошували перехожих до бібліотеки. Розповідали про нові послуги та про надходження книг.
Читаю сам і раджу вам
Інтерв'ю з Дубиною Надією Миколаївною, активною читачкою бібліотеки.
Читаю сам і раджу вам
Книга чекає свого читача! Дарування - це рух душі, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника. Факт надходження дарів у бібліотеку - це показник престижу бібліотеки, її місця в суспільному житті та науці. Працівники центральної міської бібліотеки Лиманської ЦБС щиро вдячні всім мешканцям Лиманської ОТГ, які подарували книги бібліотеці. Хочеться особливо звернути увагу та подякувати нашій читачці , Галиній Майї Борисівні, яка залишила читачам нашої бібліотеки більш ніж 600 книг. Ці книги пройшли обробку у відділі комплектування і чекають на свого читача. Це авантюрні романи, історії незвичайних і складних жіночих доль, детективні романи, іронічні детективи та ін. Книги користуються попитом у наших читачів.
.
пʼятниця, 7 серпня 2020 р.
Грамоти і подяки учасникам конкурсу
https://www.facebook.com/bibliotekaliman/photos/a.385287582243959/757048775067836/?type=3&theater
Грамотами і подяками нагороджуються учасники онлайн фото-конкурсу «Мій вусатий, муркотливий друг», який проходив у центральній міській бібліотеці Лиманської централізованої бібліотечної системи. Висловлюємо подяку усім учасникам і запрошуємо завітати до бібліотеки для вручення нагород.
онлайн фото- конкурс «Мій вусатий, муркотливий друг»
Людина культурна настільки, наскільки вона здатна зрозуміти кішку (Бернард Шоу)
Проєктна діяльність бібліотеки
https://www.facebook.com/bibliotekaliman/photos/pcb.757058005066913/757049225067791/?type=3&theater
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні»
Проєктна діяльність бібліотеки - це не тільки напружена робота, мозкові штурми, а ще й приємні бонуси. Така подія сталася сьогодні вранці – ми отримали від команди проекту ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (USAID, IREX, АМУ ) набір інформаційних матеріалів для використання під час проведення заходів та розповсюдження у громаді серед мешканців та користувачів бібліотеки: закладки,календарики, кросворди, комікси, буклети, які знайомлять з процесом децентралізації в Україні, основними моментами організації роботи у громаді, повноваженнями старости, голови ОТГ, тощо.
Крім інформаційних матеріалів нам надійшов банер «Моя громада – мій добробут», який ми зможемо використати в своїй роботі. Щиро дякуємо!!!четвер, 6 серпня 2020 р.
"Лабораторія здоров'я""
"Лабораторія здоров'я"
https://www.facebook.com/bibliotekaliman/photos/pcb.756997528406294/756997325072981/?type=3&theater
«Лабораторія
здоров'я» пройшла у центральній міській бібліотеці Лиманської ЦБС. Терапевт
вищої категорії міського КЛПЗ «Лиманська ЦРЛ» Бородавка Інна Володимирівна
розповіла про надання первинної долікарської серцево-легеневої реанімаційної
допомоги потерпілим. Існує термін так званої
«золотої години», коли постраждалому можна надати найбільш дієву першу медичну
(долікарську) допомогу. Саме в такі моменти здоров’я людини, що потрапила в
несподіване критичне становище, перебуває між життям і смертю. Пояснюється це
тим, що протягом перших 30 хвилин після настання нещасного випадку, коли
максимальні компенсаторні функції організму людини є вираженими, і можуть
ефективно підтримувати стабільний стан приблизно протягом однієї години,
надання першої медичної допомоги є найбільш ефективним і дозволяє мінімізувати
розвиток небезпечних ускладнень Кожна людина повинна мати відповідні навички
і в умовах дефіциту часу і під час
відсутності людей зі спеціальною медичною освітою, вміти надати екстренну першу медичну (долікарську) допомогу. Основне
завдання полягає в тому, щоб шляхом проведення необхідних найпростіших медичних
заходів врятувати життя потерпілому, зменшити його страждання і попередити
розвиток можливих ускладнень. Дякуємо Інні Володимирівні за розповідь і чекаємо
на нову зустріч.
Клуб за інтересами «Школа вмілих господинь"
Шановні друзі! Сьогодні ми хочемо представити вам ще одну талановиту жіночку з нашого клубу за інтересами «Школа вмілих господинь» ...
-
Публічна бібліотека Лиманської ОТГ продовжує курс комп'ютерної грамотності «Lik@bez для початківців». Ми бажаємо допомогти корис...
-
Продовжуємо знайомити вас з фотопейзажами наших фотографів. Виставка фоторобіт "Краса рідного краю"( яка проходить в...
-
Ден Браун "Інферно" Центральна міська бібліотека пропонує до перегляду буктрейлер на книгу "Інферно" Дена Брауна. ...